Perşembe, Şubat 25, 2010

2012 de neler olacak ?


Öncelikle hepinize hayırlı kandiller diliyorum..

2012 ile ilgili herkes bir şeyler konuşuyor, bilen de bilmeyen de.. Örneğin benim minicik öğrencilerim bile 2012 de kıyamet kopacak diye söylemlerle dolaşıyorlar..

Bir nesil var ki, nasıl olsa 2012 de her şey bitecek diye düşünüp hayatı salmış ruh gibi gözlerle etrafa bakıyorlar..

Ben bu konuda ahkam kesecek kadar bilgili değilim ama az çok okuduğum ve araştırdığım kadarı ile, 2012 de gerçekten ne olacak onu Allah bilir kesinlikle, ama bir gerçek var ki insanlar ciddi bir değişim geçirecek..

Maya takviminin sonu olan 21 ya da 22 Aralık 2012 günü.. Kimine göre, felaketler olacak, insanlık tarihi yok olacak, kimine göre de bilinç anlamında çok büyük değişimler yaşanacak..

Ben bu konuda Kuantum düşünce eğitmeni R. Şanal Günseli'nin görüşlerini son günlerde her kanalda paylaşımlarını görmekteyim..

Kıyamet mi, sıçrama mı olacak gerçekten birlikte göreceğiz..

Yeni bir çağ başlayacağından söz ediliyor. Eril çağdan dişil çağa geçiş..

Erkek egemen çağdan kadın egemen bir çağ.. Daha çok duyguların, hislerin sezilerin hüküm sürdüğü..

İnsanlar artık kendilerine dönüp, özlerini bulmaya çalışacaklar.. Öğretilerinden kurtulup, kendi doğrularını ve iç huzurlarını yakalamaya çalışacaklar.

Maddenin, sayıların, mal varlıklarının önemi azalacak, yani ruhani bir çağ olacak. Herkes minimal, sade bir yaşam tarzını benimseyecek..

Misal, büyük büyük evlerde oturup, o evin sadece bir odasını birlikte paylaştıklarını farkedecek ve o büyük büyük evleri elde edebilmek için kendilerinden ve sağlıklarından neler kaybettiklerini fark edecekler..

Kısaca benim anladığım evet felaketler de yaşanacak ama beraberinde çok daha farkında bir toplum tipi oluşacak..

Son zamanlarda herkes zamanın su gibi aktığından her şeyin çok hızlı geliştiğinden, zamana yetişememekten şikayet etmekte..

Ruhsal gelişimin önemi artık fark edilmekte ve son zamanlarda en çok satın alınan kitaplar hep bunlarmış.

10 yorum:

Onuncu Köyün Adamı dedi ki...

2000 yılında uzay çağına geçileceğii sanılıyordu, bir de şu anki Dünyanın haline bakın.!

Ben pek fazla birşeyin değişeceğini sanmıyorum, ama kesinlikle değişmesi gerektiğne inanıyorum. Bunun için bir bedel ödenecekse ödenmeli, zira bu gidişatın çok kötü olduğunu düşünüyorum.

Herkesin doğruyu daha fazla bilmesi gerektiğini, çiğliklerin, iğrenç anlayışların, yaklaşımların, mazlumun ezilmesi gibi şeyleri artık yok olmasını diliyorum eğer bir dilek olacaksa 2012den.
Ve çok daha adaletli bir insanlık çağı olmasını, beyinlerin bin türlü değil, en güzel şeylerin olduğu, en iyi karakterlere sahip olunduğu, hak yenmediği, bebeklerin sokağa atılıp soğuktan ölmediği, birinin para vermediği için anne baba ve kardeşini ölüdürüp evi ateşe vermediği günlerin yaşanacağı günler diliyorum.

Kimse kimseyi üzmesin, yakmasın, karaktersiz insanlar iyi görülmesin, sapla saman ayrılabilinsin, insanlar herşeyin aslını görsün, oyunlar oynanmak maskelere takılmak zorunda olunmasın, maddiyata değil maneviyata önem verilsin, bir lokma ekmek ama bir büyük yürek olsun tercih edilen.
Kıyamet veya sıçrama..yeterki birşeyler olsun artık.

Eda dedi ki...

10. köyün adamı, her bin yılda bir bu tarz kehanetler atılıyor ortaya evet..
Çok haklısınız, insanlar artık hak ettikleri kaderleri yaşasınlar. 1 yıl boyunca dünyada hiç silah alınmasa ya da harcaması yapılmasa ve o para eğitime ve diğer giderlere harcansa tüm insanlık zaten kurtulur demişti Şanal Hoca, çok haklı..

EBRULİ dedi ki...

Eda'mmm,Hayırlı Kandiller bitanemm.Allah ne istiyosan nasip etsin..
"Ömür dediğin bir gündür
O da bu gündür" diyorum ben ;)
Hak etiim,yok etmedim derken ömür bitip giderken,aldığımız nefese şükrediyorum ben.Seni seviyorum ben ;)

Eda dedi ki...

Ebrulim, my sweet sister :)
Amin canım.. Ben de seni çok seviyorum ;)

EBRULİ dedi ki...

Ulaşılamıyo diyo telefonun,niye öyle diyo,hem de banaaaa ;)

Eda dedi ki...

Alçak telefon sorarım ben ona :P açık halbuki ama..

annemineli dedi ki...

Hayırlı kandiller.Sevgi ve saygılarrr....

Onuncu Köyün Adamı dedi ki...

Kandiliniz mübarek olsun. Sağlık mutluluk huzur diliyorum.

Tuğba dedi ki...

bu konuyla ilgili bir link önerebilirim size daha önce incelediniz mi bilmiyorum ama ben yazının tamamını okumaya fırsat bile bulamadım ama epey bilgi var.

Tuğba dedi ki...

Pardon link i yazmadan gönderivermişim yazımı :-)

http://mayatakvimi.blogspot.com/